Mogileński Dom Kultury - MY TU GRAMY

8 dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. admirała floty Józefa Unruga w Laskach Wielkich złożyło uroczyste ślubowanie i dostąpiło zaszczytu wstąpienia do grona uczniów. Uroczystość, która odbyła 25 października, była połączona tradycyjnie ze świętem patrona placówki.

Pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonał komandor porucznik Dariusz Cebulka fot. Arkadiusz Majszak
Pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonał komandor porucznik Dariusz Cebulka fot. Arkadiusz Majszak

     Dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który znalazły się piosenki i wiersze. - To jedna z najpiękniejszych uroczystości w szkole - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich Magdalena Śniadecka.
     Po występach pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym zostały pasowane na uczniów. Pasowania dokonał zastępca komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce komandor porucznik Dariusz Cebulka.
     - Mała szkoła, ale w końcu w Laskach Wielkich, także musi być znana w całym regionie. Budujący jest widok tych młodych ludzi, którzy pięknie śpiewają cztery zwrotki hymnu polskiego. (...) Dziękuję całej społeczności szkolnej, że tak pięknie kultywujecie pamięć o admirale Józefie Unrugu - powiedział wicestarosta Andrzej Hłond.
     Wójt Błażej Łabędzki podkreślił, iż dla pierwszoklasistów rozpoczął się czas pracy, nauki i poznania świata. I dodał: - Myślę, że szkoła w Laskach jest to miejsce, gdzie będziecie się czuły tak jak w domu. Panie są troskliwe. Jak będzie gorzko, to przytulą, wytłumaczą, pomogą.
     Życzenia pierwszoklasistom złożyli ponadto komandor porucznik Dariusz Cebulka wraz z komandorem podporucznikiem Robertem Biernaczykiem - szefem sekcji wychowania Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, komandor rezerwy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce komandor Zenon Juchniewicz, komendant rezerwy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Inowrocławiu podpułkownik Krzysztof Broniewicz, zaprzyjaźnieni od wielu lat ze szkołą górnicy Grzegorz Glinka i Piotr Więcek, radny Rady Gminy w Gąsawie i dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Paweł Brzykcy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gąsawie Jacek Superczyński, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gąsawie Zofia Brzykcy, a także właścicielka Dworu Marzeń w Sielcu - domu admirała Józefa Unruga i propagatorka pamięci Józefa Unruga Katarzyna Rodziewicz. Wspomniane osoby do życzeń dołączyły prezenty dla pierwszaków. Flagi państwowe jak co roku ufundował dla dzieci Alojzy Grochowalski, który nie mógł tym razem uczestniczyć w uroczystości.
     W czasie uroczystości rozstrzygnięto również konkurs dla uczniów o patronie szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Ślęzak, drugą nagrodę zdobyła Elena Grotnik, a trzecią Julia Derezińska. Wyróżnienia otrzymały Monika Sikora i Edyta Sikora.
     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Arkadiusz Majszak, 26 X 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry