W ostatnim numerze Pałuk pisaliśmy o sprawie Bogumiły Dąbrowskiej z Szubina, która mieszkając w jednym z bloków przy ul. Nowej skarży się na hałas jaki - jej zdaniem - powodują sąsiedzi mieszkający piętro wyżej. Powiedziała nam, że jest osobą starszą, samotną, schorowaną, a ten hałas jej dokucza. O sprawie powiadomiła spółdzielnię mieszkaniową, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, policję i tygodnik Pałuki. Spółdzielnia jak i MGOPS zajęły się sprawą, ale nie potwierdziły tego jakoby sąsiedzi umyślnie powodowali hałas. Odpowiedź policji dotarła do redakcji po zamknięciu wydania papierowego.

     Oficer prasowy  KPP w Nakle podkom. Justyna Andrzejewska poinformowała, że od początku września br. policjanci trzykrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zakłócania spokoju lokatorki przez jej sąsiadów. Interwencje zgłoszono 3 września 2019 roku i dwa razy 9 listopada 2019 roku. Ponadto 6 listopada 2019 roku wskazana kobieta zgłosiła się do Komisariatu Policji w Szubinie i złożyła zawiadomienie o zakłócaniu spokoju przez sąsiadów.
     - Postępowanie to jest aktualnie w toku - mówi Justyna Andrzejewska. - Sprawę konfliktu sąsiedzkiego zna dzielnicowy rejonu, który rozmawiał zarówno ze wskazaną kobietą, jak i jej sąsiadami (nie tylko tymi, których sprawa dotyczy). Z ustaleń jakie ma dzielnicowy wynika, że sąsiedzi w żaden sposób nie zakłócają spokoju wskazanej pani.

Remigiusz Konieczka, 23 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry