Mieszkańcy Ojrzanowa spotkali się 1 lutego w Szkole Podstawowej w Ojrzanowie, aby omówić plany związane z budową farmy fotowoltaicznej w ich sąsiedztwie.

Mieszkańcy Ojrzanowa nie chcą pod swoimi oknami farmy fotowoltaicznej fot. Magdalena Kruszka
Mieszkańcy Ojrzanowa nie chcą pod swoimi oknami farmy fotowoltaicznej fot. Magdalena Kruszka

     Jest grono przeciwników tej inwestycji, którzy obawiają się, że panele będą razić w oczy, lub że firma, która zamierza realizować tę inwestycję po krótkim czasie przestanie nadzorować działanie paneli i pozostawi osobę dzierżawiącą z panelami, które nadawać się będą tylko do utylizacji. Padła propozycja, aby 2% z podatku, jaki gmina osiągnie z realizacji tej inwestycji, przeznaczyć na wsparcie indywidualnych mieszkańców w montowaniu fotowoltaiki na swoich domach. Jest także propozycja, aby na Ojrzanowo nałożyć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Sprawa wywołuje wiele emocji.

     Film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 5 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry