Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zostało zamknięte dla odwiedzających je osobiście. Otworzyło jednak swe podwoje dla wirtualnych turystów.

     Od 12 marca do odwołania nie można odwiedzać osobiście Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. W tym okresie zostają odwołane lub odbędą się w terminie późniejszym zaplanowane wcześniej lekcje, konferencje oraz wszelkie wydarzenia o charakterze edukacyjnym i naukowym. Instytucja znalazła jednak inny sposób, aby zaangażować najmłodszych, by z użyciem Internetu w dniach bez szkoły mogli odkrywać przeszłość.

     Od 16 marca uruchomione zostało wirtualne muzeum, w którym za pomocą zdjęć, filmów i audycji na profilu facebookowym muzeum pokazuje swoje zakamarki, opowiadając przy tym najróżniejsze historie z przeszłości. Spośród wielu działań pokazane zostaną dokładnie zabytki prezentowane na wystawie stałej. Są na niej znaleziska przeróżne, od krzemiennych narzędzi z epoki kamienia do ceramicznych kafli z późnego średniowiecza.

     Łukasz Gackowski i Albin Sokół proponują wirtualny spacer po Muzeum Archeologicznym w Biskupinie. Poprowadzą przez wszystkie obiekty, rekonstrukcje i zapoznają z historią ludzi sprzed wielu tysięcy lat, czyli z epoki kamienia, brązu i żelaza. Będzie wiele ciekawych informacji i rzeczy do zobaczenia przez Internet w czasie, kiedy zalecane jest pozostawanie w domach. Jako pierwsze zostało zaprezentowane obozowisko łowców i zbieraczy.

     We wtorek można było wysłuchać wykładu Nie tylko Indiana Jones, czyli archeologia w popkulturze, a wczoraj odbyła się kolejna wycieczka wirtualna po muzeum, w której przewodnicy opowiadali o trudach życia codziennego, czyli co jedli, w co się ubierali i czym pracowali ludzie przed laty. W czwartek o 12.00 odbędzie się spotkanie Q&A, czyli przewodniczy odpowiadać będą na wszystkie pytania zadawane od poniedziałku w komentarzach.

Magdalena Kruszka, 17 II 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry