Żnin - Warszawa: o korupcji, czyli:

    

     17 listopada w Warszawie odbyła się konferencja  pt. Korupcja - zagrożenie dla funkcjonowania demokracji. Spotkanie otworzył Władysław Stasiak - szef Kancelarii Prezydenta RP. Referat wygłosił m. in. Dominik Księski - redaktor naczelny tygodnika Pałuki.

fot. archiwum

   Podczas konferencji rozmawiano o zagrożeniu demokracji jakim jest korupcja. Referaty przedstawili następujący goście: Antoni Z. Kamiński - Jakość rządzenia, Polska na tle nowych państw członkowskich UE, Oliwer Kubicki - Przejrzystość życia publicznego na poziomie lokalnym. Relacja: obywatel - administracja publiczna, Mariusz Kamiński - Praktyka policyjnego zwalczania korupcji.

   Redaktor naczelny tygodnika Pałuki wystąpił z opracowaniem pt. Rola niezależnych gazet lokalnych w przeciwdziałaniu i zwalczaniu korupcji w niewielkich gminach i powiatach. Opracowanie to zawierało następujące punkty: 1. Słowo o prasie lokalnej, 2. Funkcja kontrolna niezależnej gazety lokalnej wobec samorządu, 3. Korupcjogenność gazet lokalnych wydawanych przez samorządy, 4. Prasa lokalna ma pełnić funkcję kontrolną wobec samorządu a nie odwrotnie. W ostatniej części referatu Dominik Księski powiedział: Wiem, że większość samorządów w Polsce chciałaby kontrolować media i wiele z nich to robi. Problem leży jednak w tym, że z chwilą zmiany ustroju politycznego to prasa lokalna ma pełnić funkcję kontrolną wobec samorządu a nie samorząd ma kontrolować prasę lokalną. Na tym polu rewolucja 1989 roku jest niedokończona. referat Dominika Księskiego

Mirosława Roszak, 18 XI 2009

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry