Orchowo, gmina, śmieci, opłata, podwyżka
    
     Mieszkańcy mają płacić o 1 zł więcej za odpady zbierane w sposób selektywny.

     Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce mieszkańcy gminy Orchowo będą płacić więcej za odpady zbierane w sposób selektywny. Głównym powodem konieczności wprowadzenia podwyżki jest to, iż Regionalna Izba Obrachunkowa zwróciła uwagę na to, że wpływy z opłat za odpady nie pokrywają związanych z tym wydatków. Dlatego też na ten cel dokładane są środki z budżetu gminy, mimo, iż nie jest to zgodne z ustawą dotyczącą odbioru odpadów.
     Dotychczas stawki za odbiór odpadów wynoszą w gminie Orchowo: 24 zł od osoby za śmieci zmieszane, a za odpady zbierane w sposób selektywny - 8 zł. Na wczorajszą sesję przygotowano projekt uchwały zakładający wprowadzenie podwyżki opłat za odpady selektywne z 8 do 9 zł. Podwyżka ta ma wejść od 1 lipca. Szacuje się, że dzięki jej wprowadzeniu wpływy z opłat za odpady do końca roku wzrosną o około 20.000 zł.
     Na wspólnym posiedzeniu komisji Rady Gminy 19 maja wszyscy radni jednogłośnie głosowali za wydaniem opinii pozytywnej o proponowanej podwyżce.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1267 (21/2016)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry