Barcin, gmina, rolnictwo, podatek, stawka
    
     40 zł za 1 kwintal podatku rolnego zapłacą rolnicy z gminy Barcin. Daje to 100 zł za 1 hektar. Taka stawka podatku utrzymuje się w gminie od kilku lat.

     Średnia cena skupu żyta ogłoszona w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego 18 października została ustalona na poziomie 52,44 zł za 1 kwintal, czyli o 1,31 zł mniej niż w roku ubiegłym. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Barcinie radni podjęli uchwałę o obniżeniu jej do stawki 40 zł za 1 kwintal.
     - Jako komisja rolnictwa analizowaliśmy skrzętnie ten projekt uchwały i dziękujemy za to, że w naszej gminie są najniższe podatki dla gospodarstw rolnych, a wiemy, że nie omijają nas różne kataklizmy, mamy różnego typu pogody niesprzyjające rolnictwu, więc myślę, że to jest akurat słuszna decyzja - zauważył radny Jakub Jurek.
     Radni utrzymując podatek rolny na rok 2017 na dotychczasowym poziomie byli jednogłośni.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1290 (44/2016)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry