Żnin, Rada Miejska, odpady, stawka
          Na sesji Rady Miejskiej w Żninie 4 listopada podjęto poprawiony projekt uchwały o stawce za odbiór śmieci segregowanych. Od 1 grudnia stawka wynosić będzie 8 zł od osoby na miesiąc.

     Przypomnijmy, że obecnie stawka za odbiór odpadów segregowanych od mieszkańców gminy Żnin wynosi 10 zł na miesiąc od osoby. W papierowym wydaniu Pałuk z 3 listopada informowaliśmy, że burmistrz Robert Luchowski zaproponuje obniżenie tej stawki do 9 zł.
     Podczas dyskusji na sesji okazało się, że gmina ma teraz nadwyżkę w bilansie usługi śmieciowej.
     Doradca ekonomiczny burmistrza Marek Gałązka podkreślał, że 9 zł to stawka bezpieczna dla bilansowania się opłaty. Nadwyżka ma być przeznaczona na zakup pojemników i zadaszeń dla nich.
     Radny Kazimierz Jańczak z bloku koalicyjnego zaproponował jednak - wbrew oczekiwaniom burmistrza - poprawkę do projektu uchwały. Klub radnych Forum i PiS, którego reprezentantem jest teraz Kazimierz Jańczak podczas zarządzonej w obradach przerwy zdecydował poprzeć propozycję swego kolegi. Ostatecznie więc przegłosowana została wbrew oczekiwaniom burmistrza stawka 8 zł za śmieci selektywnie zbierane. Za stawką 9 zł byli tylko radni z listy burmistrza Grzegorz Koziełek, Tomasz Wysocki, Idzi Mądry, Ireneusz Starczewski oraz z listy Niezależnych Jerzy Kowalski. 14 radnych było za stawką 8 zł i tyle właśnie będzie wynosiła opłata za śmieci segregowane od 1 grudnia.
     Film w zakładce Filmy.
Karol Gapiński, 4 XI 2016
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry