Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Centrum miasta, plac przed klasztorem i parking wzdłuż drogi wojewódzkiej biegnącej przez centrum Kcyni mają zostać objęte płatną strefą parkowania.

     Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zapowiedział prace nad stworzeniem w centrum Kcyni płatnej strefy parkowania. Dziś już wiemy, że dotyczyć ma ona tylko ścisłego centrum miasta.
     Włodarz przyznaje, że Kcynia od wielu lat boryka się z brakiem miejsc do parkowania i nikt do tej pory z tym problemem się nie zmierzył. - Postanowiliśmy zająć się tym tematem z tego też względu, że na zebraniach sołeckich, w których uczestniczę, słyszę głosy niezadowolenia mieszkańców, którzy przyjeżdżając do miasta mają problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych. Stąd też decyzja o utworzeniu płatnych miejsc parkingowych - mówi burmistrz.
     Włodarz podkreśla jednak, że zanim powstanie strefa płatnego parkowania, trzeba stworzyć darmowe miejsca parkingowe. Optymalną lokalizacją ma być skwer przy zbiegu ulicy Klasztornej i Polnej. Nieodpłatny pozostanie też parking gminny w pobliżu OSP.
     Płatna strefa ma się ograniczyć do samego centrum miasta, czyli do ulicy Podgórnej, parkingu przy klasztorze i od sklepu Merkury do fary. Takie plany wyznaczające strefę mają spowodować więcej wolnych miejsc parkingowych w ścisłym centrum Kcyni.
     - Planujemy ustawienie trzech parkomatów, koszt jednego waha się w granicach od 25.000 do 30.000 zł. Przygotowywane są wyliczenia, które wskażą, w jakim czasie inwestycja ta ma się zwrócić. Myślę, że nie nastąpi to szybko, ale uważam, że warto się nad tym pochylić i zrobić krok w kierunku łatwiejszego pozyskania miejsca parkingowego w centrum - podkreślił burmistrz Marek Szaruga.
     Wcześniejsze działania władz miasta pozwoliły wyeliminować parkujące w centrum przyczepy z reklamami i auta wystawiane z ofertami sprzedaży.

Sylwia Wysocka
Pałuki nr 1317 (19/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry