Już wkrótce mieszkańcy gminy Trzemeszno będą musieli sięgnąć znacznie głębiej do kieszeni przy płaceniu za odprowadzanie ścieków. Drożeją aż o 26%.

     Od dziś, czyli od 20 lipca, mieszkańców gminy Trzemeszno czeka wysoka podwyżka opłat za ścieki a także mniejsza podwyżka za wodę. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie spółka Remondis Aqua Trzemeszno co 3 miesiące proponowała radnym projekt podwyżek za wodę i ścieki, a radni za każdym razem je odrzucali. Kolejną propozycję podwyżek za wodę i ścieki trzemeszeńscy radni odrzucili na sesji Rady Miejskiej odbywającej się 31 maja w Popielewie. Stawka proponowana przez firmę za odprowadzanie ścieków miała wzrosnąć z 5,90 zł za 1 m3 + VAT do 7,43 zł za 1 m3 + VAT, czyli o 25,93%. Według propozycji firmy Remondis, cena wody miała wzrosnąć z 2,70 zł do 2,77 zł za 1 m3 + podatek VAT.
     Projekt podwyżek został wcześniej zaakceptowany przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Jednak wojewoda wielkopolski wydał w tej sprawie rozstrzygnięcia nadzorcze, w których orzekł nieważność podjętych uchwał dotyczących podwyżek za wodę i ścieki. Zdaniem wojewody, Rada Miejska w Trzemesznie zbyt ogólnikowo uzasadniła niezgodność z prawem nowych taryf. Rada nie podała, jaki konkretny przepis został naruszony przez spółkę Remondis. Rozstrzygnięcie to może być zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale złożenie skargi nie wstrzymuje rozstrzygnięcia nadzorczego. Tak więc taryfy wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia doręczenia przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu rozstrzygnięcia nadzorczego, a więc od 20 lipca.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1327 (29/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry