Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Od 1 września zaczną w gminie Szubin obowiązywać nowe taryfy za wodę i ścieki. Dobra informacja dla mieszkańców jest taka, że taryfy zostają na tym samym poziomie, co w poprzednim okresie rozliczeniowym. Cena 1m3 wody to 3,60 zł, a za odprowadzone ścieki 6,80 zł/m3.

     Już pod koniec czerwca Rada Miejska w Szubinie przyjęła zaproponowane przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz burmistrza, taryfy za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Odbyło się to na sesji 22 czerwca. Nowe taryfy, które zaczną obowiązywać od 1 września, nie wzrosną.
     Prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Krzysztof Badura powiedział, że wpływ na taki stan rzeczy miały m.in. podpisane przez spółkę umowy wieloletnie z dostawcą energii, dzięki czemu ceny za energię elektryczną nie wzrastają, a także wyższy pobór wody przez mieszkańców.
     Wprowadzone taryfy gwarantują w roku ich obowiązywania uzyskanie przychodu na poziomie umożliwiającym realizację planowanych w latach 2017-2018 inwestycji, wykonanie remontów oraz kontynuację prac związanych z modernizacją stacji uzdatniania wody, co w efekcie wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług - czytamy w uchwale.
     Gospodarstwa domowe, odbiorcy przemysłowi i pozostali odbiorcy usług, w tym gmina, rozliczani co miesiąc, a także odbiorcy usług rozliczani według wodomierza głównego w okresach dwumiesięcznych, trzymiesięcznych, sześciomiesięcznych oraz odbiorcy w budynkach wielolokalowych za metr sześcienny dostarczonej wody zapłacą 3,33 zł netto. Po doliczeniu 8% podatku VAT będzie to 3,60 zł/m3 brutto.
     Gospodarstwa domowe, odbiorcy przemysłowi i pozostali za odprowadzenie metra sześciennego ścieków będą płacić 6,30 zł netto. Po dodaniu stawki 8% VAT otrzymamy taryfę brutto w wysokości 6,80 zł/m3.
     W zależności od grupy odbiorców naliczana będzie stawka opłaty abonamentowej. Gospodarstwa domowe, odbiorcy przemysłowi i pozostali odbiorcy rozliczani według wodomierza głównego w okresach jednomiesięcznych zapłacą 7,50 zł netto za okres rozliczeniowy, odbiorcy rozliczani co dwa miesiące - 11,33 zł, co trzy miesiące - 15,16 zł, co sześć miesięcy - 26,65 zł, odbiorcy w budynkach wielolokalowych - 3,67 zł. Opłata abonamentowa za utrzymanie w gotowości urządzeń kanalizacyjnych wyniesie 6,23 zł netto zna miesiąc.

Remigiusz Konieczka
Pałuki nr 1329 (31/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry