Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie objęła patronatem naukowym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie. Porozumienie w tej sprawie podpisali rektor - komendant WAT płk Tadeusz Szczurek i starosta Zbigniew Jaszczuk.

Dyrektor Leszek Kowalski cieszy się ze współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Na zdjęciu z rektorem - komendantem uczelni płk. Tadeuszem Szczurkiem. fot. archiwum WAT
Dyrektor Leszek Kowalski cieszy się ze współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Na zdjęciu z rektorem - komendantem uczelni płk. Tadeuszem Szczurkiem. fot. archiwum WAT

     W spotkaniu wzięli udział rektor-komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Marzena Tykarska, starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, wicestarosta Andrzej Hłond i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie Leszek Kowalski. Uczestnicy spotkania podkreślali korzyści, jakie wzajemna współpraca może przynieść wszystkim zainteresowanym. Młodzież będzie mogła zapoznać się z kierunkami studiów, wyposażeniem uczelni, kadrą wykładowców, warunkami studiowania, specyfiką służby wojskowej. Wykładowcy akademiccy będą m.in. przeprowadzać zajęcia i pokazy naukowe w siedzibie szkoły oraz uczelni.
     W trakcie wizyty w Akademii delegacja powiatu żnińskiego zwiedziła laboratoria na wydziałach nowych technologii i chemii oraz elektroniki, a także wzięła udział w pokazach nowoczesnych technologii.
     - Studia na kierunkach wojskowych zapewniają ciekawy zawód, gwarantowaną pracę, możliwość rozwoju. Studenci mniej zamożni otrzymują darmowe zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie oraz stypendia. Ta, jedna z wiodących uczelni wyższych w naszym kraju, prowadzi również kierunki cywilne. Dziewczęta są mile widzianymi studentkami. Zapowiadany rozwój sił zbrojnych RP otwiera nowe możliwości przed młodymi ludźmi - wyjaśnia Leszek Kowalski. I zwraca uwagę, że wykształcenie uzyskane w klasach technikum może być dobrą podbudową pod kierunki preferowane przez wojsko i inne służby mundurowe. Bardzo ważne jest również dobre zdrowie i właściwa postawa społeczna.
     - Może któryś z naszych absolwentów zechce studiować na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie? Myślę, że warto się nad taką perspektywą zastanowić - zachęca dyrektor.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1315 (17/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry