W związku z upływającą kadencją obecnych dyrektorów Publicznego Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola Miejskiego nr 1 burmistrz Żnina szuka szefów trzech placówek. Z tą jednak uwagą, że jeden z nich nie będzie już dyrektorem PG 1, lecz SP 5.

     W poniedziałek (24 kwietnia) burmistrz Żnina Robert Luchowski ogłosił konkurs na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Żninie. Kandydaci oferty mogą składać w Urzędzie Miejskim do 10 maja. Konieczność przeprowadzenia konkursu jest spowodowana tym, że z końcem sierpnia br. upływa kadencja obecnej dyrektor przedszkola na ul. Browarowej, Małgorzaty Bromberek.
     Ta sama przyczyna, czyli koniec kadencji Jacka Otto, leży u podstaw ogłoszenia konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Termin na zgłoszenia od kandydatów jest taki sam, jak w przypadku przedszkola.
     24 marca Rada Miejska w Żninie podjęła uchwałę o dostosowaniu sieci szkół gminnych do nowego ustroju szkolnego. Konsekwencją tej uchwały jest powołanie Szkoły Podstawowej nr 5, która rozpocznie działalność od 1 września. Kandydaci na dyrektora nowej szkoły mogą składać swe oferty w Urzędzie Miejskim także w tym samym terminie, do 10 maja.
     Szkoła Podstawowa nr 5 została powołana w drodze przekształcenia Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie w ośmioklasową szkołę podstawową z oddziałami gimnazjalnymi do czasu ich wygaszenia (gimnazjalne klasy będą uczęszczały do tej szkoły jeszcze przez dwa lata). Dlatego teoretycznie dotychczasowy dyrektor gimnazjum Krzysztof Kaczmarek mógłby pełnić funkcję dyrektora SP 5 bez konkursu. - To wynika z przepisów prawa i są takie przypadki w wielu innych miejscowościach, że gimnazjum przekształcają w podstawówkę, a dyrektor zostaje ten sam - powiedział Krzysztof Kaczmarek.
     I w jego przypadku byłoby tak samo, ale pod warunkiem, że nie kończyłaby się i jemu w tym roku kadencja na stanowisku dyrektora. Ponieważ ona się jednak kończy 31 sierpnia, tak jak w przypadku Małgorzaty Bromberek oraz Jacka Otto, to i dla SP 5 trzeba wybrać nowego szefa. Krzysztof Kaczmarek w rozmowie z nami przyznał, iż nosi się z zamiarem ubiegania się w konkursie o stanowisko dyrektora SP 5.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1315 (17/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry