Rodzice domagają się utworzenia dwóch klas I.

     17 rodziców uczniów zakwalifikowanych w roku szkolnym 2017/2018 do klasy I Szkoły Podstawowej w Orchowie napisało wniosek do wójta Jacka Misztala. Proszą w nim o podzielenie klasy na dwa oddziały, mimo że zgodnie z przepisami jest niewystarczająca liczba dzieci do podziału tej klasy. Jak uzasadniają, dzieci z tego rocznika już od dwóch lat są rozdzielone na dwie grupy i jest to komfortowa sytuacja dla nich i dla nauczycieli.
     Praca w takich warunkach powoduje, że nauczyciel ma lepszy kontakt z każdym uczniem, żaden z nich nie czuje się pominięty. Zarówno słabszy uczeń ma lepsze możliwości wyrównania swoich braków, jak i zdolniejsi uczniowie mogą się rozwijać. W małych grupach dzieci są bardziej ze sobą zżyte, lepiej współpracują i sobie pomagają. Chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę, iż wśród przyszłych pierwszoklasistów znajduje się dziecko z Ukrainy. Dla niego mała klasa również byłaby idealnym rozwiązaniem - uzasadniają wnioskodawcy.
     Autorzy pisma dodają, iż dotarły do nich słuchy, że jeśli nie powstaną dwie klasy pierwsze, to rodzice poślą dzieci do innych szkół, gdzie takie małe klasy funkcjonują. Pod wnioskiem podpisało się 17 rodziców.
     Jak na razie nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję w sprawie tego wniosku podejmie wójt.

Roman Wolek
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1320 (22/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry