Do biblioteki w SP 1 w Żninie już trafiły nowe tytuły, a wkrótce dotrą tutaj kolejne w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa.

Uczniowie SP 1 w Żninie mają teraz do wyboru więcej tytułów w bibliotece szkolnej, więc nie pozostaje nic, tylko czytać. fot. Karol Gapiński
Uczniowie SP 1 w Żninie mają teraz do wyboru więcej tytułów w bibliotece szkolnej, więc nie pozostaje nic, tylko czytać. fot. Karol Gapiński

     Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie od czerwca bieżącego roku jest beneficjentem w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Jako jedyna otrzymała dotacje na zakup książek i dzięki temu wzbogaciła się o nowości wydawnicze. Na półkach pojawiły się bestsellery literatury dziecięcej i młodzieżowej, a uczniowie nie mają już tak dużych problemów z wypożyczeniem lektury.

     - Nie wszystkie tytuły trafiły już do uczniów, ponieważ proces opracowania jest dosyć żmudny, a oprócz tego realizujemy wiele przedsięwzięć związanych z popularyzowaniem czytelnictwa, które wynikają z założeń NPRCz. Wciąż jeszcze czekają fantastyczne bestsellery na dotarcie do rąk młodych czytelników. Spodziewamy się, że te ostatnie trafią do dzieci tuż przed świętami Bożego Narodzenia i będą to zaczytane święta -  zapowiadają Danuta Twerd i Anna Margas, nauczycielki ze szkolnej biblioteki.

Karol Gapiński, 15 XI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry