Biuro Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie bada sprawę remontu Przedszkola Miejskiego nr 1 w Żninie oraz realizowania we wrześniu i w pierwszych dniach października zajęć oddziałów przedszkolnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie.

     Od ponad miesiąca lekcje w Szkole Podstawowej nr 2 oraz zajęcia w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Żninie odbywają się już normalnie. Przypomnijmy, że we wrześniu i na początku października przedszkole funkcjonowało w szkole z uwagi na remont, który był prowadzony w pierwszym z tych obiektów.
     W ostatnich dniach słyszeliśmy na ten temat opinie rodziców: - Burmistrz Żnina chwali się, jakby to była jego zasługa, że remont w przedszkolu zakończono przed wydłużonym terminem. Tymczasem to raczej interwencja kuratora oświaty przyczyniła się do tego, że te prace przyspieszyły się. Poza tym wcale nie jest tak, że to już zamknięty temat, bo sprawa jest rozpatrywana przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie - mówi jedna z matek.
     Przypomnijmy, że ponieważ wspomniany remont przedłużał się, grupa zaniepokojonych rodziców uczniów wysłała pismo do Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Kurator Marek Gralik w odpowiedzi na interpelację, którą w tej sprawie złożył też poseł Tomasz Latos, stwierdził, że to po interwencji pracowników kuratorium prace remontowe w przedszkolu zostały zintensyfikowane, dzięki czemu skończyły się przed i tak wydłużonym terminem.
     W biurze prasowym Rzecznika Praw Dziecka uzyskaliśmy potwierdzenie, że sprawa remontu przedszkola i prowadzenia zajęć dla jego uczniów w szkole podstawowej jest nadal przedmiotem rozpatrywania.
     (...) Rzecznik Praw Dziecka po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia podjął interwencję w opisywanej przez Pana sprawie. W ramach działań RPD wystąpił o opinię do: Straży Pożarnej i „sanepidu“ w Żninie, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, burmistrza Żnina, Rady Miejskiej oraz inspektora nadzoru budowlanego w Żninie, wnosząc o podjęcie działań w ramach kompetencji każdej z instytucji. Z dotychczas otrzymanych informacji wynika, że remont został zakończony i zarówno przedszkole, jak i szkoła pracują w swoich budynkach, a zajęcia dydaktyczne są prowadzone zgodnie z programem i planem lekcji. Sprawa nadal jest monitorowana - RPD oczekuje, m.in. na stanowisko inspektora nadzoru budowlanego - przekazało biuro prasowe Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie.
     Łukasz Jezierski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Żninie potwierdził, że prośba o zajęcie stanowiska w sprawie remontu przedszkola z Biura Rzecznika Praw Dziecka rzeczywiście była. - Nie stwierdziliśmy żadnych nieprawidłowości. Odpowiedź do Rzecznika Praw Dziecka została już wysłana - poinformował Łukasz Jezierski.

Karol Gapiński
Pałuki nr 1344 (46/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry