Prawdopodobnie od nowego roku szkolnego będą tam tylko oddziały przedszkolne.

     Podczas sesji Rady Gminy w Jeziorach Wielkich 20 listopada radni podjęli uchwały zmieniające szkoły podstawowe na terenie gminy w szkoły 8-klasowe. Wyjątkiem była Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyskoty-Zakrzewskiego w Rzeszynku. Będzie to szkoła 8-klasowa o obniżonym stopniu organizacyjnym, obejmująca klasy I-III. Rozmowy na temat reorganizacji tej szkoły odbyły podczas połączonych komisji 13 listopada.
     Radny Marcin Czaplicki pytał pełniącego obowiązki wójta Dariusza Ciesielczyka, czy ma jakieś konkretne plany związane ze szkołą w Rzeszynku. Dariusz Ciesielczyk uznał, że nad dalszym funkcjonowaniem tej szkoły trzeba się jeszcze zastanowić.
     - Jeszcze się zastanawiać? Jeszcze, panie wójcie? - pytał radny Czaplicki
     Wtedy Dariusz Ciesielczyk powiedział, że jest za tym, by od nowego roku szkolnego nie tworzyć tam już klasy I, a zostawić w budynku tylko oddziały przedszkolne.
     - I tak z roku na rok się kroi - mówiła z zażenowaniem radna Aneta Bemke.
     Zdaniem Dariusza Ciesielczyka, tworzenie klas, w których miałoby uczyć się tylko czworo, czy pięcioro uczniów, jest bezcelowe. - No Anetka, przedszkole uważam, że powinno być, ale dla czterech czy pięciu dzieci nie będziemy tworzyć klasy, bo to mija się z celem. A tutaj dzieci mają naprawdę fajne warunki, jeżeli chodzi o szkołę w Jeziorach Wielkich - powiedział Dariusz Ciesielczyk.

Paweł Lachowicz
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1345 (47/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry