Uczniowie trzecich klas gimnazjów z powiatu żnińskiego mieli okazję uczestniczyć w Powiatowych Targach Szkolnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc w wyborze placówki, w której absolwenci gimnazjów chcieliby się dalej kształcić.

     Organizatorem i pomysłodawcą targów jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żninie, a koordynatorkami przedsięwzięcia Małgorzata Głogowska i Magdalena Ulatowska.

     Przedwczoraj na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie odbyła się jedenasta edycja spotkania uczniów szkół ponadgimnazjalnych z gimnazjalistami, którego wiodącym tematem było hasło Mój wybór - moja przyszłość. Honorowy patronat nad targami sprawowali: kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i starosta żniński Zbigniew Jaszczuk. 

     Swoją ofertę przedstawiły gimnazjalistom szkoły publiczne i niepubliczne z powiatu żnińskiego: I Liceum Ogólnokształcące im w Żninie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, Zespół Szkół Ekonomiczno- Handlowych w Żninie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żninie, Zespół Szkół Specjalnych w Żninie,  Liceum Ogólnokształcące w Barcinie, Zespół Szkół Niepublicznych w Janowcu, Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie i Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Swoje stoisko targowe miał również  Powiatowy Urząd Pracy, Cech Rzemiosł Różnych,  Młodzieżowe Biuro Pracy, a także organizator targów Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żninie.

     Targi odwiedziło blisko 300 gimnazjalistów ze Żnina,  Barcina, Janowca, Gąsawy, Rogowa, Gościeszyna, Bożejewic, Lubostronia i Kowalewa. Uczniowie z gimnazjów mogli uzyskać wszystkie istotne informacje, żeby w niedługim czasie dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Każda szkoła średnia miała okazję zaprezentować swoją ofertę edukacyjną i pozyskać jak największą liczbę przyszłych uczniów. W konkursie na najatrakcyjniejsze stoisko Powiatowych Targów Szkolnych wygrał Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie, a główną nagrodę w wysokości 800 zł w postaci bonu do wykorzystania w księgarni ufundował Bank Spółdzielczy Pałuki w Żninie. Ponadto dzięki Urzędowi Miejskiemu w Łabiszynie, Urzędowi Miejskiemu w Barcinie, Urzędowi Gminy w Gąsawie, Lokalnej Grupie Działania Pałuki Wspólna Sprawa i Starostwu Powiatowemu w Żninie wylosowano 20 atrakcyjnych nagród dla gimnazjalistów, którzy odwiedzili XI Powiatowe Targi Szkolne.

     Jak poinformowała dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żninie Barbara Szewczyk, założony cel został zrealizowany a organizatorzy mają nadzieję, że targi pozwoliły uczniom gimnazjów przybliżyć się do podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. 

Arkadiusz Majszak, 25 IV 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry