Klasy były wtedy znacznie liczniejsze niż obecnie. Te trzy, które w 1968 r. zdawały egzamin maturalny w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie liczyły sobie po 35 i więcej uczniów.

Maturzyści z roku 1968 przeglądali swoje dawne dzienniki fot. Karol Gapiński
Maturzyści z roku 1968 przeglądali swoje dawne dzienniki fot. Karol Gapiński

     Pięćdziesiąt lat po maturze absolwenci z tamtego rocznika spotkali się ponownie w murach swojej szkoły w piątkowe popołudnie 13 lipca. Niektórzy z nich już niestety zmarli. Wielu rozjechało się po Polsce i świecie. Jednak udało się przybyć na piątkowe spotkanie 35 z maturzystów roku 1968. Dotarła też Maria Marciniak, wieloletnia nauczycielka języka rosyjskiego w żnińskim ogólniaku, a w 1968 r, wychowawczyni jednej z klas maturalnych, a mianowicie 11c (7-letni cykl nauczania w szkołach podstawowych i 4-letni w liceach ujmowany był w oświatowej nomenklaturze jako ciągłość).

     Obecny dyrektor LO Andrzej Kurek pokazał absolwentom ich dawne dzienniki lekcyjne. Uczestnicy zjazdu wspominali swoje szkolne czasy w tych samych izbach lekcyjnych, w których zajęcia mieli przed 5 dekadami. Nie zabrakło wspomnień o koleżankach i kolegach, którzy już odeszli, w tym o Michale Joachimowskim, bo akurat był to uczeń z tego samego rocznika.

     Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 16 VII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry