Budowlańcom udało się zmieścić w czasie i 3 września przedszkolaki wrócą do wyremontowanego budynku. Teraz o żadnej porze roku nie powinno im być ani za zimno, ani za ciepło, ani też zbyt wilgotno czy sucho.

Ostatnim etapem prac było odtworzenie nawierzchni przy budynku przedszkola fot. Marta Złotnicka
Ostatnim etapem prac było odtworzenie nawierzchni przy budynku przedszkola fot. Marta Złotnicka

     Prace termomodernizacyjne budynku B Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie przy ul. Jasnej zostały już zakończone, dobiega końca również odtworzenie nawierzchni z kostki wokół budynku, która została rozebrana, gdy trzeba było dostać się do fundamentów, by je ocieplić. W poniedziałek na teren przedszkola wejdzie ekipa sprzątająca. Tydzień później do odnowionej placówki po wakacjach będą mogły powrócić dzieci.
     Termomodernizację budynku wykonywała firma BWJ Inwestycje z Bydgoszczy. Budowlańcy rozpoczęli prace na początku lipca. Polegały one m.in. na wymianie pokrycia dachowego, ociepleniu fundamentów, położeniu nowej elewacji i wymianie starych okien na trzyszybowe. Kierownik budowy Mirosław Wesołowski mówi, że zakres prac był bardzo duży i najważniejsze było, żeby zdążyć na czas, przed 1 września.
     Celem modernizacji była poprawa efektywności termicznej budynku. Gmina Żnin na ogrzewaniu będzie mogła szacunkowo zaoszczędzić około 1/3 dotychczasowych kosztów. - Nie chodzi tylko o same oszczędności na mediach, ale też o komfort termiczny - podkreśla Mirosław Wesołowski. Służą temu nowe technologie, np. zastosowanie nawiewników do wymiany powietrza w pomieszczeniu.

Marta Złotnicka, 23 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry