Sale gimnastyczne i budynek garażowo-warsztatowy doczekały się termomodernizacji. Burmistrz Janowca liczy na wymierne skutki tej inwestycji.

     Na ukończeniu jest zadanie inwestycyjne polegające na termomodernizacji pozostałych budynków Szkoły Podstawowej w Janowcu. Jest to drugi etap, który obejmował termomodernizację sal gimnastycznych małej i dużej, budynku z zapleczem garażowo-warsztatowym i salkę do zajęć ruchowych. Na małej sali zakres prac był duży, bo dokonano tam też wymiany pokrycia dachowego, zdjęte zostały ciężkie elementy betonowe przez co dach został odciążony, założona została lekka warstwa izolacyjna co pokryte zostało lekką konstrukcją z blachy.
     Obecnie trwają prace wykończeniowe i porządkowe, na 3 września placówka będzie gotowa do zajęć lekcyjnych. - Myślę, że termomodernizacja poprawiła estetykę całego obiektu, ale również zmniejszy zużycie zarówno energii elektrycznej jak i cieplnej, co przyczyni się do poprawy stanu środowiska jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza przez spaliny podczas ogrzewania tych obiektów - mówił burmistrz Maciej Sobczak.
     Termomodernizacja przynieść ma oszczędności ekonomiczne poprzez zmniejszenie potrzebnego paliwa celem ogrzania budynku, oszczędności w energii elektrycznej poprzez wymianę lamp.
     Koszt termomodernizacji wyniósł 1.032.946 zł z pracami budowlanymi, wymiana centralnego ogrzewania 171.221 zł i wymiana oświetlenia 39.305 zł.

Sylwia Wysocka, 30 VIII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry