Reklama w kalendarzu

W przyszłym roku w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie otwarta zostanie klasa branżowa, nad którą patronat obejmie "Lafarge". Uczęszczać do niej będzie nie więcej niż 15 osób.

     10 grudnia porozumienie w tej sprawie podpisali Renata Koszczewska-Smutek - dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie, Marek Michalski - dyrektor Cementowni Kujawy oraz Przemysław Roszek - prezes Pałuckiego Stowarzyszenia Przyszłość, organu prowadzącego Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Na mocy tego porozumienia Lafarge obejmie patronatem klasę w Branżowej Szkole I Stopnia, kształcącej uczniów w takich zawodach jak ślusarz, spawacz i mechanik. Pierwsza klasa objęta patronatem powstanie w roku szkolnym 2019-2020. Liczba uczniów w tej klasie nie przekroczy 15, dzięki czemu będą oni mieli komfortowe warunki do kształcenia zawodowego. Jednak już od stycznia do czerwca Lafarge zobowiązało się przyjąć pierwszych uczniów szkoły na cotygodniowe praktyki zawodowe do Cementowni Kujawy.

     Współpraca szkoły z Lafarge ma na celu podnieść jakość praktycznego kształcenia zawodowego, a absolwenci mają posiadać wiedzę i umiejętności umożliwiające natychmiastowe podjęcie pracy w zawodzie. Do tego właśnie potrzebne jest wsparcie firm z sektora.

     - Gdy zdecydowaliśmy się objąć patronatem klasy w Branżowej Szkole I Stopnia w Piechcinie przyświecał nam wspólny cel - praktyczne przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia oraz wsparcie ich w nabyciu umiejętności potrzebnych na rynku pracy - powiedział Marek Michalski, dyrektor Cementowni Kujawy. - Przemysł i budownictwo borykają się teraz z zauważalnymi niedoborami  pracowników, dlatego również firmy powinny podejmować kroki, żeby zachęcać młodych do kształcenia zawodowego. Istotne jest umożliwianie odbywania praktyk, szkoleń, staży czy wizyt studyjnych, które przygotowują uczniów do wykonywania przyszłego zawodu. Cieszę się, że, udało się nam nawiązać współpracę i dać młodzieży warunki do praktycznej nauki zawodu na terenie naszej Cementowni "Kujawy".

     W ramach współpracy Lafarge będzie organizował praktyki zawodowe dla uczniów, współorganizował wycieczki oraz szkolenia i kursy specjalistyczne. Dla najlepszych praktykantów firma przewiduje także płatne staże, a dla absolwentów propozycje zatrudnienia.

Magdalena Kruszka, 12 XII 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry