O tym jak przebiega strajk nauczycieli w gminach Janowiec, Kcynia i Rogowo piszemy poniżej.

Na wielu szkołach powiewa flaga ZNP fot. Damian Stawski
Na wielu szkołach powiewa flaga ZNP fot. Damian Stawski

     Janowiec
     Szefowa struktur gminnych ZNP w Janowcu Katarzyna Siwek zapewniła, że w akcji strajkowej udział biorą cztery jednostki: Przedszkole Samorządowe w Janowcu i filia w Brudzyniu, SP w Janowcu, Żernikach i Świątkowie.

     - Rodzice dziś uczniów do szkół nie posłali, jeden przypadek był w SP w Janowcu, jednak uczennica została już przez rodzica odebrana - zapewniła Katarzyna Siwek.

     Kcynia
     Szkoły Podstawowe w Sipiorach, Rozstrzębowie i Przedszkole Miejskie w Kcyni do strajku nie przystąpiły. Pozostałe placówki uczestniczą w strajku. Niestety kolejny raz nie udało się nam skontaktować z szefową gminnego koła ZNP Grażyną Szmyt. Jednak burmistrz Marek Szaruga zapewnił nas, że z informacji jakie posiada w szkołach nie ma uczniów. Był jeden przypadek w SP w Kcyni, jednak rodzic dziecko odebrał.

     - Na bieżąco będziemy zbierali informacje ze szkół, wydaliśmy już co do tego stosowne wytyczne. Mam jednak zapewnienie dyrekcji szkół, że egzaminy uczniów klas VIII oraz gimnazjalne odbędą się w szkołach, które podjęły akcję protestacyjną - zapewnił włodarz Marek Szaruga. 

     Rogowo
     Daniel Trzeciak, szef  gminnych struktur ZNP w Rogowie zapewnił, że placówki, które przystąpiły do strajku, czyli wszystkie oprócz SP w Mięcierzynie, prowadzonej przez stowarzyszenie, biorą czynny udział w strajku.

     - Na godzinę 8.00 miałem informację, że nie strajkuje tylko jeden nauczyciel w SP w Gościeszynie, oprócz obsługi wszyscy nauczyciele, którzy przyszli do szkół podjęli akcję protestacyjną. Rodzice okazali się na tyle wyrozumiali i najwidoczniej popierają nasze działania, bo nie przysłali dzieci na zajęcia - zapewnił Daniel Trzeciak.

     29 marca ZNP w Rogowie skierował do wójta pismo z wnioskiem o rekompensatę wynagrodzeń nauczycielom za okres, w którym strajkują i jak zapewnił Daniel Trzeciak czekają na odpowiedź z ratusza w tej sprawie.

Sylwia Wysocka, 8 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry