W gminie Gąsawa do strajku nie przystąpiło 3 nauczycieli.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     8 kwietnia w szkołach publicznych gminy Gąsawa rozpoczął się strajk protestacyjny. Do strajku przystąpili nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie, Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich i filii w Szelejewie Szkoły Podstawowej w Gąsawie. Nie strajkuje natomiast Przedszkole Samorządowe w Gąsawie, gdzie nie uzyskano ponad 50% poparcia wobec strajku.

     Jak nas poinformował prezes zarządu oddziału gminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gąsawie Jacek Mielcarzewicz w szkołach w Gąsawie i Laskach Wielkich do strajku nie przystąpiło 3 nauczycieli.

     8 kwietnia do szkoły w Gąsawie nie przyszło żadne dziecko, natomiast w Szelejewie do szkoły przyszło 3 dzieci, a w Laskach Wielkich 1 dziecko. Opiekę tym dzieciom zapewniają dyrektorzy szkół.

     Strajk protestacyjny nauczycieli w gminie Gąsawa potrwa do odwołania.

Arkadiusz Majszak, 8 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry