W Zespole Szkół w Łabiszynie dwie nauczycielki zadeklarowały gotowość do podjęcia pracy. Dzieci 8 kwietnia do szkoły nie przyszły. Nauczyciele strajkują. W przedszkolu jedna nauczycielka nie przystąpiła do strajku, a do przedszkola tego dnia przyszło dwoje dzieci. Mają one zapewnioną opiekę.

Fragment oficjalnego plakatu strajkowego nauczycieli
Fragment oficjalnego plakatu strajkowego nauczycieli

     W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie sytuacja jest nietypowa, gdyż poniedziałki to dni, w których uczniowie mają naukę zawodu i nie mają lekcji w szkołach. Komitet strajkowy co prawda w tej placówce jest, ale na dobrą sprawę nie wiadomo, ile osób przystąpi do strajku, bo poniedziałek jest ich dniem wolnym.

     W Zespole Szkół w Lubostroniu 100% nauczycieli przystąpiło do strajku. Jedna pani z obsługi nie przystąpiła do strajku. Do szkoły nie przybyło 8 kwietnia żadne dziecko, ani do szkoły w Lubostroniu, ani do filii w Ojrzanowie, ani do oddziału przedszkolnego.

     - Pisaliśmy do rodziców list z prośbą o zrozumienie - powiedziała dyrektor Zespołu Szkół w Lubostroniu Alina Borkowska. - Rodzice nas popierają, co mnie cieszy. Są też pewnie tacy, co narzekają, to wiadome. Ale tak naprawdę ten strajk ma konsekwencje dla dzieci tylko dziś i jutro, bo tak naprawdę, od środy cała szkoła aż do świąt nie chodziłaby do szkoły, bo są egzaminy.

     Przedszkolaki powinny w tych dniach chodzić do przedszkola, a jak jest strajk, to faktycznie nie chodzą, a dyrektor Zespołu Szkół w Lubostroniu wyjaśnia, że z praktyki wynika, że jak jest egzamin, to dowozy dzieci do szkół organizowane są inaczej i wtedy w przedszkolu jest bardzo mało dzieci, bo dojeżdżającym nie pasują dowozy.

     Dyrektor Alina Borkowska dodaje, że podjęła starania, żeby egzaminy się odbyły i zapewnia, że na 90% te egzaminy się odbędą. Póki co uczniów w szkole w Lubostroniu i w Ojrzanowie nie ma.

Magdalena Kruszka, 8 IV 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry