W gminach Barcin i Łabiszyn egzaminy gimnazjalne się odbywają. Szczegóły poniżej.

W Łabiszynie uczniowie sprawdzili, że arkusze egzaminacyjne są odpowiednio zabezpieczone fot. Magdalena Kruszka
W Łabiszynie uczniowie sprawdzili, że arkusze egzaminacyjne są odpowiednio zabezpieczone fot. Magdalena Kruszka

     Barcin
     Zarówno w Zespole Szkół w Barcinie jak i w Zespole Szkół w Piechcinie egzamin gimnazjalny rozpoczął się 10 kwietnia zgodnie z planem. Nie będzie też problemu z zabezpieczeniem członków komisji w kolejnym dniu, natomiast nie wiadomo jeszcze, czy uda się skompletować komisje na egzaminy językowe.
     Jak poinformował wiceburmistrz Barcina Hubert Łukomski, 10 kwietnia egzaminy gimnazjalne w obu szkołach się rozpoczęły. W komisjach zasiadają nauczyciele nie tylko ze szkół z Barcina i z Piechcina, ale także między innymi z Parlina i Lubostronia oraz ze szkół podstawowych w Mamliczu i w Barcinie.
     - Aktualnie ja opiekuję się dziećmi w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie, dlatego, żeby pani dyrektor mogła zasiąść w komisji w Zespole Szkół, a ja z trójką dzieci jestem w jedynce - powiedział wiceburmistrz Hubert Łukomski. Zapewnił, że na dwa pierwsze dni egzaminacyjne komisje na pewno będą. Nie wiadomo natomiast, co z egzaminami językowymi, gdyż wymagają one zaangażowania większej liczby nauczycieli.
     - Sytuacja jest dość dynamiczna - oświadczył wiceburmistrz Barcina. - Dziękuję tym nauczycielom, którzy zawiesili strajk na czas egzaminów, ale to dotyczy tylko dnia dzisiejszego i jutrzejszego. Natomiast jeśli chodzi o piątek, to sytuacja jest dynamiczna i nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy uda się skompletować komisje. Pani dyrektor robi wszystko, żeby te egzaminy się odbyły. Jak będzie? Tego nie wiemy.
     Łabiszyn
     10 kwietnia w Zespole Szkół w Łabiszynie i w Zespole Szkół w Lubostroniu egzamin gimnazjalny rozpoczął się zgodnie z planem. - Robimy to wyłącznie dla dzieci i ich rodziców - podkreśla dyrektor łabiszyńskiej szkoły Krystyna Poremska.
     Na 10 i na 11 kwietnia dyrektorzy mają zorganizowane komisje egzaminacyjne. 10 kwietnia w obu szkołach egzamin gimnazjalny się rozpoczął. Problem może się pojawić w przypadku egzaminów językowych, gdyż tam grupy muszą być mniejsze, więc komisji musi być więcej.
     - Pracujemy nad tym - powiedziała dyrektor Krystyna Poremska.
     Film w zakładce Filmy

Magdalena Kruszka, 10 IV 2019


Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry