Od nowego roku szkolnego edukacja przedszkolna w Gąsawie ma być jeszcze większą przyjemnością i dla dzieci i nauczycieli. Nie dlatego, że zmienią się metody nauczania, lecz warunki, w których przyjdzie je realizować.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     W piątkowe przedpołudnie 30 sierpnia zostały uroczyście otwarte i poświęcone przez ks. Piotra Gogolewskiego, proboszcza parafii pw. św. Mikołaja, nowe sale dydaktyczne w Przedszkolu Samorządowym przy ul. Żnińskiej.  Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzeć program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem swoich nauczycielek wszystkie oddziały przedszkolne. Każdy występ był nagradzany burzą oklasków.
     Placówkę powiększono dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Placówka mieści w zabytkowym budynku po dawnej szkole ewangelickiej. Dzięki inwestycji, która obejmowała modernizacje istniejącego budynku, utworzenie nowych sal dydaktycznych i pomieszczeń pomocniczych, a także dostosowanie budynku dla dzieci niepełnosprawnych, w przedszkolu znajdzie się miejsce dla 120 dzieci. Koszt całej inwestycji to 724 876,93 zł zaś dofinansowanie z RPO wyniosło 425000 zł.
     W trakcie dwuletniej rozbudowy obiektu jedna grupa przedszkolaków uczęszczała na zajęcia najpierw w szkole w Szelejewie, a w drugim roku w szkole w Gąsawie. Rozbudowa przedszkola o 2 sale (początkowo miała dotyczyć tylko 1 sali, ale  radny Jacek Mielcarzewicz podsunął jednak pomysł wójtowi Błażejowi Łabędzkiemu, by wybudować 2 sale), łazienki i szatnię pozwoli zwiększyć liczbę dzieci tu uczęszczających o 20 w stosunku do sytuacji sprzed rozbudowy.
     Na zakończenie uroczystości miłym akcentem były osobiste życzenia i podziękowania, które złożyły sobie była dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gąsawie Maria Superczyńska i obecna, Zofia Brzykcy.
     Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Karol Gapiński, 30 VIII 2019

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry