Do 15 listopada nauczyciele mogą zgłosić szkołę do olimpiady pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

     Po raz kolejny realizowany jest projekt pn. Lekcje z ZUS, do którego mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych. - W trakcie czterech lekcji młodzież zdobywa praktyczną wiedzą, która przyda im się w codziennym życiu. Lada moment ci młodzi ludzie wejdą na rynek pracy nie tylko, jako pracownicy, ale także, jako pracodawcy. Dzięki lekcjom sprawy związane ze składkami, emeryturami, rentami czy prowadzeniem własnej firmy przestaną być dla nich tajemnicą. - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

     Dla uczestników przygotowane zostały materiały i pomoce dydaktyczne, m.in. prezentacje multimedialne, filmy, gra edukacyjna, ćwiczenia. Dodatkowo na pomoc koordynatorów w przeprowadzeniu lekcji mogą liczyć także nauczyciele.

     Uczestnicy zajęć po ich zakończeniu będą mogli przystąpić do olimpiady, której pierwszy etap odbędzie się 2 grudnia. Poza sprawdzeniem zdobytej wiedzy będą mogli wygrać indeks, dodatkowe punkty w rekrutacji na renomowane uczelnie lub atrakcyjne nagrody (laptopy, tablety, czytniki e-booków).

     Zgłoszenia szkół do udziału w projektach edukacyjnych przyjmuje do 15 listopada Joanna Karsznia, tel. 502-007-721, joanna.karsznia@zus.pl.

     Natomiast, aby wziąć udział w olimpiadzie należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.zus.pl/edukacja i przesłać ją na adres Oddział ZUS w Toruniu, ul. Mickiewicza 33/39, 87-100 Toruń (z dopiskiem Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych).

(mr), 6 XI 2019

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry