W związku ze zbliżającymi się feriami nakielscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych związanych z zimowym wypoczynkiem. Jako pierwsze policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

W Szkole Podstawowej w Sipiorach pogadanki zorganizowano w dwóch grupach wiekowych fot. KPP w Nakle
W Szkole Podstawowej w Sipiorach pogadanki zorganizowano w dwóch grupach wiekowych fot. KPP w Nakle

     Policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Nakle w ramach swoich zadań służbowych prowadzą szeroko pojętą profilaktykę w różnych szkołach na terenie powiatu. Spotkania dostosowane są do wieku odbiorców oraz między innymi pory roku.

     W związku z tym, że za kilkanaście dni rozpoczną się ferie zimowe, mundurowi rozpoczęli cykl spotkań, podczas których rozmawiać będą o bezpieczeństwie w dniach wolnych od zajęć szkolnych. 

     Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Sipiorach. Pogadanki zorganizowano w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z klas młodszych usłyszały rady, jak bezpiecznie przemieszczać się po trasach, jak strzec się niebezpieczeństw związanych z zawieraniem bliższych relacji z nieznajomymi oraz jak korzystać z wolnego czasu bezpiecznie, ze szczególną uwagą na bezpieczne zachowania w trakcie pobytu na zimowiskach.

     - Z racji tego, że czas wolny od szkoły czasem wiąże się z mniejszym nadzorem ze strony rodziców, uczniowie klas starszych, prócz informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas pobytu na zimowych wyjazdach, usłyszeli też kilka słów na temat zgubnego wpływu narkotyków i dopalaczy. Policjanci przypominali również o obowiązujących przepisach prawych oraz odpowiedzialności prawnej, jaką ponosi młodzież za zachowania niezgodne z normami społecznymi - informuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

Remigiusz Konieczka, 17 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry