Siedlimowo
   

   
Dyrektor Melania Kranc otrzymała informację, że władze zapowiedziały, iż zamierzają zaprzestać dożywiania dzieci, które chodzą do SP Siedlimowo. W zamian rodzice mają otrzymać pieniądze do ręki.

    Uchwała dotycząca zmiany planu sieci szkół na terenie gminy Jeziora Wielkie została - jak powiedział rzecznik prasowy wojewody Paweł Skutecki - uchylona przez wojewodę Marzennę Drab w trybie rozstrzygnięcia nadzorczego 18 września. Władze Jezior Wielkich zapowiedziały jeszcze przed podjęciem decyzji przez wojewodę, że w przypadku uchylenia uchwały zaskarżą jego decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
    Uchylenie uchwały nie spowodowało zatrzymania procesu likwidacji Szkoły Podstawowej w Siedlimowie. Władze gminy zażądały od dyrektor Melanii Kranc dostarczenia akt osobowych pracowników szkoły. Kiedy ta odmówiła, do szkoły przybyli pracownicy Urzędu, aby osobiście odebrać akta. Dokumentów jednak im nie wydano. Wójt Marek Maruszak potwierdził, że próbowano ze szkoły odebrać teczki, ponieważ - jak powiedział - powinny one się znaleźć z Urzędzie Gminy, gdyż organ prowadzący szkołę ma do tego prawo.
    W szkole cały czas prowadzone są normalne lekcje. Nauczyciele, którzy otrzymali wypowiedzenia z pracy z dniem 30 września, stwierdzili, że od października i tak będą prowadzić lekcje z uczniami.
    W ostatnich dniach nauczyciele odebrali wynagrodzenie za wrzesień. Pieniądze nie zostały im przelane na konta, ale wręczone w kasie Urzędu do ręki. Wcześniej otrzymali pisemne powiadomienie, że mają pobrać należną im wypłatę. Dyrektor Melania Kranc powiedziała, że władze zapowiedziały, iż zamierzają zaprzestać dożywiania dzieci, które chodzą do SP Siedlimowo. W zamian rodzice mają otrzymać pieniądze do ręki. Wójt Marek Maruszak potwierdził, że brana jest pod uwagę taka możliwość, ale dopiero od października. Kwestię tę będzie nadzorował ośrodek pomocy społecznej. Wójt zapewnił, że na pewno dzieci nie będę pokrzywdzone i pomoc otrzymają. Jeśli to nie będzie pomoc w naturze, to rodzice otrzymają pieniądze.

Sławomir Gacek, Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 763 (39/2006)
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry