Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Na sesję Rady Miejskiej w Żninie przybyła grupka obrońców cerekwickiej filii Szkoły Podstawowej w Słębowie. Punkt dotyczący likwidacji tej placówki został zdjęty z porządku obrad.

fot. Karol Gapiński
fot. Karol Gapiński

     Z informacji uzyskanych w kuluarach od wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Gogoli wynika, że klub radnych PiS zawnioskuje o zniesienie z porządku obrad projektu uchwały o zamiarze likwidacji filii szkoły.

     Taki wniosek formalny rzeczywiście został złożony. Dariusz Kaźmierczak zabrał głos mówiąc, że reforma systemu oświaty jest w gminie konieczna, ale powinna być poprzedzona wypracowaniem jakiejś koncepcji. Mieszkańcy nie powinni być zaskakiwani informacjami o likwidacji z dnia na dzień. Radny Kaźmierczak stwierdził, żeby sołtys Cerekwicy Dariusz Ojak nie głosił na łamach prasy, że w przypadku likwidacji szkoły w jego wsi dzieci przeniosą się do NSP w Bożejewicach.

     Andrzej Kurek pyta wnioskodawcę, czy intencją jego jest pozostawienie szkoły w Cerekwicy w przyszłości. Chodzi o to, czy dyrektor szkoły będzie mogła w arkuszu organizacyjnym na kolejny rok uwzględnić nabór do oddziału pierwszego w filii w Cerekwicy.

     Elżbieta Gogola poprosiła Dariusza Kaźmierczaka o to, by nie obrażał rodziców dzieci i sołtysa Cerekwicy.

     Jerzy Krynicki powiedział, że 5 dni temu rodzice uczniów nie mieli żadnej informacji o zamiarze likwidacji szkoły. Tak się jego zdaniem nie robi. Powinno się o tym mówić nawet na rok wcześniej.

     Dariusz Kaźmierczak zawnioskował o wyrażenie zgody dyrektor SP w Słębowie na poinformowanie obecnych na sesji o sytuacji placówki. Przewodniczący Grzegorz Koziełek zarządził jednak głosowanie w sprawie wycofania projektu uchwały o zamiarze likwidacji filii w Cerekwicy. 13 radnych, czyli większość było za zdjęciem tego punktu. Wniosek o udzielenie zgody na zabranie głosu przez dyrektorkę SP w Słębowie nie został przyjęty.

(kg), 24 I 2020

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry