Żnin, sąd, sprawa, PGM, Wiesław K.
    
     19 marca w żnińskim sądzie rozpocznie się sprawa dotycząca zarządzania przez prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Wiesława K. zasobami mieszkaniowymi bez posiadania licencji zarządcy nieruchomościami.

     O sprawie pisaliśmy w nr 52 z ubiegłego roku. Przypominamy, że 4 grudnia 2001 r. Krzysztof J. został odwołany przez Zarząd Miasta w Żninie z funkcji prezesa gminnej spółki Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. 27 grudnia funkcję prezesa Zarząd powierzył Wiesławowi K. Stanowisko prezesa objął od 1 stycznia ub.r. i pełni je do dziś.
     Krzysztof J. uważa, że podczas sesji Rady Miejskiej w grudniu 2001 r. zwracał uwagę na fakt, że prezes musi posiadać licencję zarządcy nieruchomościami, nikt jednak na to nie reagował. Od pewnego czasu Krzysztof J. prowadzi prywatną firmę trudniącą się zarządzaniem nieruchomościami. Jego zdaniem przypadek Wiesława K. to nieuczciwa konkurencja i dlatego oddał na początku ub.r. sprawę do prokuratury. Krzysztof J. twierdzi, że zarządzanie nieruchomościami bez posiadania licencji jest dużym naruszeniem prawa.
     Wiesław K. jest w trakcie zdobywania licencji. Od wcześniejszych władz dowiedział się, że będąc prezesem PGM nie musi posiadać licencji. Uważa ponadto, że gmina brała na siebie ryzyko powołania go na prezesa.
     Sprawa braku posiadania licencji przez Wiesława K. znajdzie swój finał w sądzie, bowiem żnińska policja wniosła o ukaranie uzasadniając, że prezes PGM zarządzając nieruchomościami bez posiadania licencji popełnił wykroczenie.
     - Dawniej ta sprawa trafiłaby do kolegium - powiedział nam prezes żnińskiego sądu, który będzie przewodniczyć składowi orzekającemu Jacek Krysztofiak.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 577 (10/2003)

 

Przejdź do forum.

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry