Pod nieobecność właściciela
   
   
Tyle czasu, ile podajemy w tytule nie było w domu w Wolicach nikogo. Wykorzystał to nieznany sprawca, który włamał się do środka i dokonał kradzieży różnych dóbr o łącznej wartości 15.000 zł.

    Było to 5 października w Wolicach (gm. Barcin). Pomiędzy 17:00 a 20:30 w jednym ze znajdujących się tutaj domów jednorodzinnych nikogo nie było. Sytuację wykorzystał nieznany do dzisiaj sprawca. Niewykluczone, że złodziei mogło być więcej.
    Włamywacz wyłamał zamek w drzwiach balkonowych i dostał się do domu. Stąd ukradł biżuterię srebrną i złotą, dwa paszporty, cyfrowy aparat fotograficzny kanon, odtwarzacz multimedialny mp4 oraz 2 zegarki damskie.
    Komisarz Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji Żninie powiedział, że jest duże prawdopodobieństwo, iż sprawca będzie starał się spieniężyć swój łup poza naszym  terenem, aby nie wzbudzać podejrzeń. Policyjni technicy zabezpieczyli na miejscu ślady. Łączne straty wyniosły 15.000 zł, a poniósł je 38-letni mieszkaniec Wolic, Jerzy P.

Karol Gapiński, 12 X 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry