12 kwietnia od ok. 16.35 odcinek drogi krajowej nr 5 w Lubczu był całkowicie zablokowany w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Elementy silnika audi leżały na środku drogi, a reszta pojazdu w polu fot. Sylwia Wysocka
Elementy silnika audi leżały na środku drogi, a reszta pojazdu w polu fot. Sylwia Wysocka
Elementy silnika audi leżały na środku drogi, a reszta pojazdu w polu fot. Sylwia Wysocka

     Około 16:35 w Lubczu (gmina Rogowo) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi jadący w kierunku Gniezna na łuku drogi wpadł w poślizg i czołowo zderzył się z jadącą w przeciwnym kierunku scanią. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka audi, a kierowca został przetransportowany śmigłowcem LPR do Bydgoszczy. Podczas prowadzenia przez policję i staż pożarną czynności na miejscu wypadku droga była zablokowana. Na godzinę przed północą udało się udrożnić jeden z pasów - drugi blokowała naczepa pojazdu. Droga była całkowicie przejezdna dopiero około 1 w nocy.
     Jak podała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żninie sierż. sztab. Wioleta Burzych wyznaczono objazd przez Mięcierzyn oraz Bożacin, jednak niedługo potem został on zablokowany. Podróżującym polecano ominąć utrudnienia na drodze krajowej, kierując się na Mogilno i Trzemeszno.

Sylwia Wysocka, 12 IV 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry