W pierwszym kwartale tego roku w powiecie żnińskim policjanci odnotowali 172 zgłoszenia dokonane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Więcej niż połowa przypadków zostało potwierdzonych.

     Od września 2016 roku Komenda Powiatowa Policji w Żninie korzysta z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stworzono ją w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, którzy mogą reagować, widząc niebezpieczne sytuacje w pracy, szkole czy w okolicy, w której mieszkają. Dzięki aplikacji można łatwo i anonimowo zgłaszać sprawy, które bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.  

     - Mapa to interaktywne narzędzie, dostępne na stronie każdej komendy policji. Wystarczy kilka kliknięć, by wskazać mundurowym miejsce, w którym powinni się pojawić - gdzie dokuczają nam amatorzy picia pod chmurką, wandale, czy kierowcy blokujący chodnik - informuje sierż. sztab. Wioleta Burzych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

     W pierwszym kwartale 2017 roku na terenie powiatu żnińskiego policjanci odnotowali łącznie 172 zgłoszenia dokonane za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie poddano weryfikacji. Ponad 54% przypadków zostało potwierdzonych.

      W poszczególnych gminach powiatu żnińskiego sytuacja przedstawia się następująco:

     - gmina Żnin - 38% zgłoszeń potwierdzonych,

     - gmina Gąsawa - 40% zgłoszeń potwierdzonych,

     - gmina Rogowo - 75% zgłoszeń potwierdzonych,

     - gmina Janowiec Wielkopolski - 61% zgłoszeń potwierdzonych,

     - gmina Łabiszyn - 50% zgłoszeń potwierdzonych,

     - gmina Barcin - 94% zgłoszeń potwierdzonych.

     Najczęściej zgłaszanym zagrożeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości, w dalszej kolejności niewłaściwe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.

     - Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach trzeba korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Należy odpowiedzialnie korzystać z aplikacji, gdyż kolejne zgłoszenie można dodać dopiero po upływie 24 godzin. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji - zwraca uwagę Wioleta Burzych. 

Arkadiusz Majszak. 10 V 2017

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry