Kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 grozi głównej księgowej Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie Renacie G. i pracownicy księgowości w żnińskim szpitalu Elżbiecie G. za doprowadzenie instytucji, w której były zatrudnione, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

     W ostatnim papierowym wydaniu Pałuk (z 14 czerwca) pisaliśmy o aferze finansowej w żnińskim szpitalu. Jak ustalili śledczy przestępczy proceder polegał na wprowadzeniu w błąd dyrektora placówki, co do adresata przelewów bankowych. W rzeczywistości kobiety przyjmowały na swoje prywatne rachunki bankowe, pieniądze pochodzące z konta pokrzywdzonego, a przeznaczone na opłatę faktur VAT. Sprawczynie swoim działaniem w okresie od stycznia 2016 roku do czerwca 2017 roku naraziły szpital na straty w kwocie 221 468,14 zł.      
     Kobiety zostały zatrzymane. Sąd Rejonowy w Żninie na wniosek prokuratora, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.
     Sprawa ma charakter rozwojowy. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.
     Szerzej o sprawie w najnowszym papierowym wydaniu tygodnika Pałuki w czwartek, 22 czerwca.

Arkadiusz Majszak, 19 VI 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry