Audytor, który jest biegłym sądowym, przyjrzy się kwestiom finansowym Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie w okresie od 1 stycznia 2016 roku do czerwca 2017 roku.

     Przypomnijmy, że w poprzedni wtorek (20 czerwca) w szpitalu odbyło się zgromadzenie wspólników, podczas którego podjęto uchwałę o zobowiązaniu rady nadzorczej do przeprowadzenia kontroli finansowej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku, a także od stycznia do czerwca bieżącego roku.
     Jak poinformował starosta Zbigniew Jaszczuk, kontrolę przeprowadzi audytor, który jest biegłym sądowym.
     - Wszystkie dotychczasowe audyty były w porządku. My nie wiemy, na czym polegał proceder - powiedział starosta.
     Podejrzane o malwersacje finansowe Renata G. i Elżbieta G. zostały tymczasowo aresztowane na dwa miesiące.
     Żnińska prokuratura złożyła wniosek do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, by ta z uwagi na rozmiar procederu przejęła nadzór nad śledztwem. Odpowiedź z Prokuratury Okręgowej jeszcze nie wpłynęła.

Arkadiusz Majszak
Pałuki nr 1324 (26/2017)

 

 

Inne teksty na ten temat:

Główna księgowa i pracownica księgowości podejrzane o okradanie szpitala

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry