W związku ze zgłoszeniami i zapytaniami ratusz w Żninie poinformował, że pracownicy Urzędu Miejskiego nie kontaktują się z mieszkańcami gminy Żnin w celu pobierania opłat za szkolenia z zakresu poprawnego segregowania odpadów. Tego rodzaju telefony mogą być próbą oszustwa. Ratusz prosi o ostrożność.

     Dzisiaj (14 lipca) do Urzędu Miejskiego w Żninie wpłynęła informacja od jednego z mieszkańców o tym, że do jego rodziców zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika wydziału ochrony środowiska w ratuszu. Podał nazwisko, które w rzeczywistości nie widnieje na liście kadr Urzędu Miejskiego. Przekazał w telefonie, iż Urząd Miejski organizuje szkolenie na temat segregowania odpadów, którego koszt wynosi 300 zł. Zapowiedział, że lista osób zapisanych na szkolenie zostanie wysłana w poniedziałek na adres tych osób.
     Dawid Kolasa, rzecznik prasowy w Urzędzie Miejskim powiedział nam, że ratusz żadnego takiego szkolenia nie organizuje, tym bardziej płatnego. Informacje o ewentualnych szkoleniach mogą być ogłaszane w Biuletynie Informacji Publicznej, na witrynie Urzędu Miejskiego w Internecie, na słupach ogłoszeniowych, ale na pewno Urząd nie stosuje praktyki wydzwaniania z takimi powiadomieniami do mieszkańców. Dlatego Dawid Kolasa poprosił o czujność w tego typu przypadkach, jaki został zgłoszony dzisiaj. Gdy ktoś odbierze telefon od rozmówcy przedstawiającego się jako urzędnik miasta, można zawsze oddzwonić do ratusza, by to zweryfikować. Ponadto w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Żnin jest wykaz pracowników Urzędu z numerami telefonu.
     Dawid Kolasa zapowiedział, że o sprawie zostanie zawiadomiona policja.

Karol Gapiński, 14 VII 2017

 

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry