Żnińscy policjanci zwracają się o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznanymi osobami. Oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe do mieszkania, bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych.

     W ubiegłym tygodniu w Grudziądzu, a także w Wągrowcu i Chodzieży miejscowe jednostki policji odnotowały zdarzenia z udziałem osób innej narodowości.
     Przypomnijmy, że na terenie powiatu żnińskiego doszło m.in. do kradzieży gotówki, którą 86-letnia mieszkanka gminy Łabiszyn miała w portfelu włożonym do kieszeni fartucha. Do kuchni, w której przebywała mieszkanka Łabiszyna, weszły dwie kobiety obcej narodowości. Były natrętne, zaglądały kobiecie do garnków. W pewnym momencie jedna z nich celowo popchnęła 86-latkę, a druga w tym czasie wyjęła z fartucha portfel z gotówką w kwocie 1.200 zł.
     Innym razem dwie kobiety innej narodowości weszły nieproszone do mieszkania kobiety w gminie Rogowo i poprosiły o szklankę wody. Odwróciły od siebie uwagę i w tym czasie dokonały kradzieży biżuterii w kwocie około 5.000 zł.
     - Odnotowaliśmy również zgłoszenia od sprzedawców. Oszuści najpierw dokonują zakupu jakiegoś przedmiotu płacąc wysokim nominałem banknotu (często 100 zł lub 200 zł). Po chwili jednak chcą towar wymienić, a w konsekwencji rezygnują z zakupu i domagają się zwrotu pieniędzy. Przypominamy, że oszuści często wykorzystują otwarte drzwi wejściowe i traktują to jako zaproszenie do naszego mieszkania. Bez żadnych skrupułów wchodzą do środka i w ciągu kilku minut dokonują kradzieży. Często wybierają posesje znacznie oddalone od pozostałych. Apelujemy o czujność i przestrzegamy przed takimi osobami - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.
     Jednocześnie policjanci proszą o telefon na numer alarmowy 997 w przypadku zauważenia podejrzanych osób obcej narodowości niezależnie od okoliczności. Informacja o ich pobycie na terenie powiatu żnińskiego pozwoli policjantom na podjęcie działań prewencyjnych czy operacyjnych.
     - Osoby te często poruszają się pojazdami z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi, co w przypadku zaistnienia jakiegokolwiek zdarzenia bardzo utrudnia lub wręcz uniemożliwia identyfikację użytkownika samochodu - zaznacza Wioleta Burzych.

Arkadiusz Majszak, 24 VIII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry