Artur Z., radny Rady Miejskiej w Łabiszynie i sołtys Łabiszyna Wsi, został zatrzymany, kiedy prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu między innymi ograniczenie lub pozbawienie wolności do lat dwóch. Artur Z. będzie musiał także pożegnać się ze stanowiskiem radnego.

Radny Artur Z. prowadził auto mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie fot. Magdalena Kruszka

     Jak poinformował asp. sztab. Tomasz Fliciński, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie, 18 października o 1105 w jednej z gmin na terenie powiatu żnińskiego został zatrzymany radny Rady Miejskiej jednej z gmin powiatu, który kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie wykazało, że miał on 1,45 promila w wydychanym powietrzu. Drugie badanie ujawniło tendencję wzrostową, gdyż wykazało 1,49 promila.
     Udało nam się ustalić, że radnym tym jest 39-letni Artur Z., który zasiada w szeregach Rady Miejskiej w Łabiszynie. Został on zatrzymany na ul. Powstańców Wielkopolskich w Łabiszynie, tuż przy ośrodku zdrowia.
     Artur Z., oprócz tego, że sprawuje funkcję radnego, jest też sołtysem Łabiszyna Wsi. Jako rolnik prowadzi gospodarstwo swoich rodziców. W ubiegłym roku zdobył tytuł Zasłużony dla rolnictwa, przyznany przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. Choć Artur Z. nie posiada własnego gospodarstwa ani nie prowadzi własnej działalności, od lat współpracuje z Uniwersytetem Technologiczo-Przyrodniczym. Wspierał się doradztwem naukowców, jeśli chodzi o uprawę łąk, a swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się z innymi rolnikami organizując dla nich regularne szkolenia, właśnie na temat uprawy łąk i żywienia bydła.
     Teraz Artura Z. czeka proces w sądzie i dotkliwa kara. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a par. 1 kodeksu karnego grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych. Kiedy zapadnie prawomocny wyrok, Artur Z. będzie musiał pożegnać się także z funkcją radnego Rady Miejskiej w Łabiszynie.
     Z Arturem Z. nie udało nam się skontaktować. Od poniedziałku jego telefon pozostawał wyłączony.

Magdalena Kruszka
Pałuki nr 1341 (43/2017)

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry