Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Na ul. Pocztowej
   
    W starej części Żnina zatrzymano młodego mężczyznę, który miał przy sobie substancje odurzające.

    Ekstaza zwana też w slangu handlarzy i używających narkotyki tabsami, dropsami, albo pigułami, czy tez xtc to tabletki, które zawierają substancje MDMA, wynalezioną w 1913 r, przez niemiecką farmaceutkę Merck. Opatentowała ona tę substancje jako środek owadobójczy. Ekstaza działa powodując wzrost empatii u zażywającego, czyli umiejętność wczuwania się w innych. Pierwszym skutkiem ubocznym jest dół psychiczny, w który wpada używający tego narkotyku w momencie, gdy substancja przestaje działać. Przy dłuższym stosowaniu narkotyk powoduje wyniszczanie organizmu.
Kilka tabletek tej odurzającej substancji znaleźli tydzień temu policjanci z sekcji prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Żninie u jednego z mieszkańców grodu Śniadeckich.
    Jacka C., 20-letniego mieszkańca Żnina zatrzymano tydzień temu w stolicy Pałuk na ul. Pocztowej. Młody mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a substancje przesłano do analizy do laboratorium w komendzie wojewódzkiej. Tutaj potwierdzony zostanie skład chemiczny tabletek. Nie wiadomo jeszcze z jakiego źródła pochodzą narkotyki. Jackowi C. grozi według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kara za posiadanie narkotyków do 2 lat.

Karol Gapiński, 26 X 2007
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry