Nowy nieoznakowany radiowóz otrzymali policjanci z posterunku w Łabiszynie. Jest to czarna kia ceed. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych gminy Łabiszyn. Komendant Powiatowy Policji w Żninie Artur Krajewski zapowiedział, że będzie chciał przywrócić w Łabiszynie komisariat policji.

Policjanci z Łabiszyna zyskali nowy wóz. Jest to "czarna kia". Zanim przekazane zostały kluczki, została poświęcona przez ks. Stanisława Jendrzejewskiego. fot. Magdalena Kruszka
Policjanci z Łabiszyna zyskali nowy wóz. Jest to "czarna kia". Zanim przekazane zostały kluczki, została poświęcona przez ks. Stanisława Jendrzejewskiego. fot. Magdalena Kruszka

     Do zakupu samochodu doszło dzięki porozumieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy oraz burmistrza Łabiszyna Jacka Idziego Kaczmarka. 30 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków i dokumentów policjantom z łabiszyńskiego posterunku. Zanim to nastąpiło ks. Stanisław Jendrzejewski, proboszcz parafii pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Łabiszynie, poświęcił nowy wóz policyjny.

     - Jest to następny etap dbałości nas, samorządowców o bezpieczeństwo tych, którzy tu mieszkają i tych, którzy tu przebywają - mówił burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek i przypomniał, że gmina kilka lat temu współfinansowała już zakup samochodu dla łabiszyńskich policjantów.

     Mł. insp. Artur Krajewski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Żninie dziękował za samochód oraz za dofinansowanie kupna radaru dla funkcjonariuszy z Łabiszyna. Poinformował także, że rozpoczął się remont posterunku policji w Łabiszynie.

     - Wystąpiłem do komendanta wojewódzkiego policji z prośbą o akceptację tego, żeby wyodrębnić z komisariatu policji w Barcinie posterunek policji w Łabiszynie i otworzyć tu odrębną jednostkę pod nazwą komisariat policji w Łabiszynie - mówił komendant policji. - Mam nadzieję, że pan komendant wojewódzki pod tym się podpisze. Znając jego przychylność w otwieraniu nowych posterunków, nowych komisariatów, mam nadzieję, że to dzieło dokończymy. Był kiedyś komisariat policji w Łabiszynie. Ja to pamiętam. Mam nadzieję, że do tego wrócimy, bo ilość imprez organizowanych w Łabiszynie i liczba działkowiczów i letników, to jest kilka tysięcy osób od maja do października. Myślę, że jest to bardzo zasadne.

     Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek przekazał kluczyki i dokumenty policjantom z posterunku w Łabiszynie, a ci natychmiast wyruszyli w miasto, aby patrolować ulice.

     Film w zakładce Filmy.

Magdalena Kruszka, 1 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry