Policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim asp. sztab. Robert Wróblewski oraz asp. sztab. Piotr Wysocki spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Niepublicznych im. Jana Szatowskiego w Janowcu w trakcie rady pedagogicznej. Tam przeprowadzili zajęcia profilaktyczne, zaprezentowali walizkę narkotykową i omówili aspekty dotyczące środków odurzających narkotyków i dopalaczy. Omawiali też zagrożenia, jakie niesie stosowanie tych środków i reakcję w przypadku ich wystąpienia.

Podczas prezentacji walizki narkotykowej na radzie pedagogicznej fot. KPP Żnin
Podczas prezentacji walizki narkotykowej na radzie pedagogicznej fot. KPP Żnin

     Walizka ta, jak zapewniła nas oficer prasowy KPP w Żninie Wioleta Burzych, zawiera atrapy najbardziej popularnych narkotyków, metalowe i szklane fifki, pojemniczki do przechowywania i młynki do rozdrabniania suszu. Mundurowi wskazali, na jakie zachowania należy zwrócić uwagę. Starali się wyostrzyć czujność pedagogów informując, że atrapa baterii może być schowkiem na dopalacze, a zabawkowa piłka młynkiem do marihuany.
     Aspiranci sztabowi radzili, jak postąpić w przypadku podejrzenia, że uczeń jest pod wpływem środka odurzającego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyły liczne pytania pedagogów pracujących z młodzieżą.

Sylwia Wysocka, 5 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry