Dwie szkoły na terenie Kcyni odwiedził w ostatnich dniach dzielnicowy z miejscowego komisariatu. Policjant podczas spotkań profilaktycznych rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

     Dzielnicowy asp. szt. Tomasz Mazurek spotkał się z uczniami klas VI i VII Szkoły  Podstawowej w Kcyni. Poruszył tam temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz demoralizacji. Funkcjonariusz przypominał, że z chwilą ukończenia 13. roku życia młody człowiek sam odpowiada za popełnione przez siebie czyny, a instytucją rozpatrującą sprawy nieletnich jest sąd rodzinny. Uczniowie dowiedzieli się także jakie kary grożą nieletnim i jakie czyny stanowią czyn karalny, a jakie świadczą o tym, że dziecko jest zdemoralizowane.

     Drugą placówką jaką odwiedził funkcjonariusz Tomasz Mazurek był Zespół Szkół Specjalnych w Kcyni.  Podczas tego spotkania poruszone zostały tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci internetowej. Mowa była także o cyberprzemocy oraz przestępstwach popełnianych za pośrednictwem internetu.    

     Spotkania z uczniami zorganizowano w ramach kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny, która zainicjowana została przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i  Administracji.

Sylwia Wysocka, 13 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry