Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wielu z nas pochłoniętych jest ostatnimi zakupami i zapomina w tym czasie o ostrożności. W ten sposób narażamy się na niebezpieczeństwo i możemy stać się łatwym celem oszustów i kieszonkowców. Policjanci apelują o ostrożność i radzą, jak uniknąć kłopotów.

     Im bliżej świąt, tym bardziej ogarnia nas świąteczna gorączka zakupów. Szukając prezentów i przysmaków na wigilijne stoły powinniśmy jednak być ostrożni, bo naszą nieuwagę mogą wykorzystać kieszonkowcy.
     Oficer prasowy KPP w Żninie mł. asp. Wioleta Burzych radzi, by płacąc za zakupy nie pokazywać ile mamy przy sobie gotówki, należy zabezpieczyć odpowiednio karty płatnicze, nie zapisywać kodu PIN na karcie płatniczej (najlepiej go zapamiętać; jeśli trzeba go zanotować, to należy to zrobić w takim miejscu, o którym tylko my będziemy wiedzieli), należy uważać na tzw. „sztuczny tłum”, szczególnie w środkach komunikacji publicznej czy targowiskach, a torbę, torebkę czy plecak trzymać wtedy zamkniętą przed sobą i najlepiej w zasięgu wzroku, dokonując zakupów w internecie należy zapoznać się z opiniami na temat sprzedawcy oraz sprawdzić, czy istnieje możliwość innego kontaktu niż elektroniczny (to ułatwi nam ewentualną reklamację czy zwrot towaru), przed dłuższym wyjazdem z domu należy go odpowiednio zabezpieczyć (np. poprosić sąsiada lub zaufaną osobę, by doglądała nasze mienie).

(mr), 21 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry