W Goryszewie (gm. Mogilno) w czwartek 28 grudnia około 13.00 dzięki zgłoszeniu od jednego z mieszkańców, policjanci drogówki zatrzymali 75-letniego kierowcę volvo V60.

     Autem kierował obcokrajowiec, był pijany, miał około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Tym samym potwierdziły się informacje mieszkańca, który poinformował policjantów, że kierowca jadący z kierunku Trzemeszna w kierunku Strzelna jest pijany.
     Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, samochód odholowali na parking strzeżony, a mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.
     Nazajutrz, 29 grudnia, usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przesłuchany w obecności tłumacza przyznał się do winy i sprawa trafiła od razu do Sądu Rejonowego w Mogilnie, gdzie został skazany w trybie przyspieszonym.
     Wyrok brzmiał: 13.000 złotych grzywny oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na terenie Polski przez okres 3 lat.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 4 stycznia.

Joanna Świetnicka, 31 XII 2017

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry