Smykoland - kiermasz dziecięcy

Do 2 lat więzienia grozi 18-letniemu mieszkańcowi gminy Janowiec, który prowadził samochód po spożyciu narkotyków.

     Do zdarzenia doszło 12 stycznia w Janowcu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla vectry, 18-letniego mieszkańca gminy Janowiec. Zaskoczeni nerwowym zachowaniem kierowcy mundurowi nabrali podejrzeń, że kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających.
     - Mężczyzna został poddany badaniu analizatorem "drager drug test". Urządzenie wykazało, że kierowca wcześniej zażywał narkotyki. W związku z powyższym policjanci zatrzymali podejrzanemu prawo jazdy oraz pobrali krew do badań laboratoryjnych - informuje mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie. 
     Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków 18-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto w tego typu sprawach sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5.000 zł.  

Arkadiusz Majszak, 17 I 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry