Dwóch nietrzeźwych kierowców, jeden po użyciu alkoholu i jeden kierowca bez uprawnień, to bilans policyjnych kontroli na drogach powiatu żnińskiego w miniony weekend.

     Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie podczas minionego weekendu zatrzymali czterech kierowców. Trzech z nich zdecydowało się na prowadzenie aut pod wpływem alkoholu, a jeden wsiadł za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Niechlubną serię rozpoczął w piątkowe popołudnie kierowca opla vectry, 53-letni mieszkaniec Piechcina. Kierowca był w stanie po użyciu alkoholu. Sprawdzenie na alkomacie  wykazało w jego organizmie 0,38 promila alkoholu. 
     13 stycznia z samego rana w ręce funkcjonariuszy żnińskiej prewencji wpadł 26-letni mieszkaniec Ustaszewa. Kierowca opla wsiadł za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
     Kolejnego kierowcę funkcjonariusze drogówki zatrzymali w niedzielę o 8.30 na ulicy Mickiewicza w Żninie. 57-letni kierowca wsiadł za kierownicę mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.
     Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w Janowcu  policjanci zatrzymali kierowcę, który spowodował kolizję drogową uderzając pojazdem w lampę uliczną. Kierowca był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 43-letniego mieszkańca gminy Rogowo.
     - Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych użytkowników dróg - podkreśla mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Żninie.

Arkadiusz Majszak, 17 I 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry