Zajęcia dla przedszkolaków z SPSK w Rogowie oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim poprowadzili policjanci wraz z ratownikiem medycznym, a tematem spotkań było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Nie zabrakło również podpowiedzi, jak sobie poradzić w trudnej sytuacji.

Przedszkolaki z Rogowa po zajęciach teoretyczno-praktycznych w zakresie bezpieczeństwa fot. Anna Kominiarek
Przedszkolaki z Rogowa po zajęciach teoretyczno-praktycznych w zakresie bezpieczeństwa fot. Anna Kominiarek

     We wtorek asp. sztab. Robert Wróblewski wraz z ratownikiem medycznym Romanem Rzyszkowskim przeprowadzili zajęcia w grupie 5- i 6-latków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Rogowa. Prelegenci omówili podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii.
     - Opowiedzieli, jak bezpiecznie podróżować stosując pasy i foteliki samochodowe. Radzili, aby nie ufać obcym osobom. Przypomnieli, że bardzo ważny jest nadzór osoby dorosłej - mówi Wioleta Burzych, oficer prasowy KPP w Żninie.
     Ratownik medyczny przypomniał numery ratunkowe poszczególnych służb i podał przykłady, kiedy należy z nich korzystać. Wyjaśnił, w jaki sposób należy postępować, gdy jesteśmy świadkiem zdarzenia oraz jak się zachować, gdy ktoś wpadł pod lód lub innej sytuacji zagrożenia życia. Dzieci w praktyce przećwiczyły udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
     Zajęcia o tej samej tematyce odbyły się w Szkole Podstawowej w Janowcu Wielkopolskim. Z Romanem Rzyszkowskim prelekcję dla uczniów klas I-III wygłosił dzielnicowy asp. sztab. Piotr Wysocki.

Sylwia Wysocka, 6 II 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry