Policjanci z Szubina zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy, który kierował "oplem" na podwójnym gazie. Kierowca posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

     Podczas służby na terenie miasta policjanci z komisariatu w Szubinie uzyskali informację, że w piątek 23 lutego, po 18.00, po miejscowości Łachowo będzie poruszał się opel astra, którego kierowca może być pijany.
     - Długo nie trwało, jak podczas patrolu miejscowości policjanci zauważyli ustalony pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej - relacjonuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. - Od siedzącego za kierownicą 26-latka wyraźnie czuć było alkohol. To, że kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mężczyzny ponad promil alkoholu. Żeby tego było mało, po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on prawomocny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
     Kierowca został przekazany rodzinie. Teraz usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi gminy Szubin grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Remigiusz Konieczka, 1 III 2018

Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta danych zastrzeżone. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych możliwe wyłącznie na własny użytek. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów możliwe wyłącznie za zgodą redakcji, którą można uzyskać tutaj. Ogłoszenia i reklamy są materiałem zleconym, za ich treść odpowiedzialność ponosi ich nadawca, a nie redakcja lub wydawca gazety.
Copyright 2006-2018 Pałuki Tygodnik Lokalny - Wydawnictwo Dominika Księskiego WULKAN, tel. 52 302-09-28
do góry